W naszym kraju działa kilka typów projektantów, u których zamówić można projekty domów. To między innymi biura architektoniczne, bądź działający samodzielnie eksperci. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, należy wybierać w taki sposób, abyśmy otrzymali kompleksową i profesjonalną obsługę od wykształconych pracowników. Sporo jest przykładów na to, jak ludzie poszukując oszczędności wybrali ofertę niedoświadczonych ludzi, jacy dopiero uczyli się projektowania. Dostawali w ten sposób konkurencyjną cenę usługi, która jednakże nie łączyła się z jakością. Wychodzi na to że szukanie najniższych cen może niejednokrotnie  zaowocować frustracją i utratą tych, także stosunkowo niewielkich sum. Warte  uwagi są zazwyczaj biura architektoniczne, również te, w których pracuje  niewielka ilość pracowników, w miejsce wolnych  strzelców. Te osoby oferują zwykle o wiele mniejszy wachlarz usług niż biura projektowe. Biura proponują także dodatkowe możliwości i praktyczne  usługi, niektóre łączą od razu usługi projektowe z budową, oferując  przygotowanie zaprojektowanego samodzielnie domu właściwie pod klucz, oferując pewność na dokładne wykonania tych usług. Nim jednak zdecydujemy się na korzystanie z propozycji jednego biura, zawsze dobrze jest wybrać się tam na rozmowę i przekazać swoje oczekiwania odnośnie zleconej pracy. To sprawia, że dwie strony mają wiedzę na temat wzajemnych potrzeb, prawdopodobne jest także bardziej dokładne przygotowanie usługi.

W trakcie rozmowy z pracownikami ujawnia się też, czy rozmawiamy z doświadczonym specjalistą, jaki rzeczywiście orientuje się w wykonywanej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie.

Zdarza się, że człowiek, który w czasie pierwszego telefonicznego kontaktu prezentował się jak warty zaufania, w sytuacji na żywo może wzbudzić już nasze obiekcje. W podobnych okolicznościach  korzystniej jest jednak zmienić projektanta. Istnieje wiele biur tworzących projekty domów i z pewnością po jakimś czasie uda się znaleźć taką, z jakiej usług będziemy całkowicie zadowoleni. Miejmy czujność jedynie w trakcie zawierania umowy – zawsze trzeba dokładnie rozpatrzyć każdy z podpunktów..